Tovább a tartalomhoz Tovább a lábléchez

Egy osztállyal feljebb jutott a Hegyvidék SE

Ünnepeltek a Hegyvidék SE labdarúgói: egész éves jó teljesítményüknek köszönhetően már két fordulóval a zárás előtt kiharcolták a feljutást a Budapest-bajnokság II. osztályában. Ráadásul Bereznai Gyula révén a gólkirályi cím is a kerületi csapat birtokába került.
Egész évben egységes volt a gárda
A diadalmenet utolsó felvonása a 24. fordulóból elhalasztott mérkőzéssel kezdődött, amelyen a Budaörs Amatőr és a Hegyvidék SE (HSE) találkozott egymással. Őszszel 9–2-re nyert a HSE, és most is a XII. kerületi csapat volt a mérkőzés esélyese. Bajzik József fi ai nem akarták kiengedni a kezükből a feljutást jelentő második pozíciót.

A félidő derekán Soulavyt buktatták, a büntetőt Csucsi értékesítette. Nem sokkal később Bereznai közelről bombázott a hálóba, majd a játékrész végén szépített a Budaörs. A szünet után a nagy tempót diktáló HSE tíz perc alatt döntésre vitte a dolgot. Előbb Bereznai, majd Csucsi és Novoszádi talált a kapuba. Negyedórás gólszünetet követően Bereznai egy és Kiszljakov két gólja jelentette a folytatást.

A 8–1-re végződő "pótlást" követően rangadóra került sor a budafoki Tintahalak ideiglenes otthonában. A két riválist mindössze öt pont választotta el egymástól, ráadásul ősszel a Csörsz utcában a Tintahalak nyert 3–1-re.

Hullámzó mezőnyjáték után a 25. percben a gólkirályi címre törő Bereznai okos gólt szerzett, a Tintahalak erejéből viszont csak egy lesgólra futotta. Később Bereznai kiszorított helyzetből is betalált, majd Soulavy is követte a jó példát. Újabb Bereznai-szólók eredménye további két gól volt. A hazaiak 0–5-nél is mentek előre, miközben a HSE-kontrák állandó veszélyt jelentettek. Kiszljakové volt az utolsó találat a fél tucat hegyvidéki gólt hozó találkozón.

A már a Budapest I/B osztályba feljutott Hegyvidék SE ebben az összeállításban szerepelt: Lővey (Garam) – Dajka, Fisi, Csucsi, Csiky – Bereznai, Soulavy (Kiszljakov), Erőss, Szentesi (Dina) – Novoszádi (Vaczula) – Varga.

Ünnepi hangulatban készülhetett a HSE csapata az Istenhegy elleni mérkőzésre a 29. fordulóban, mivel a Goldball 2–1-es vereséget szenvedett a Közterület ellen, és így biztossá vált, hogy Bajzik József fi ai feljutottak a BLASZ I/B-be. A fiúk ezúttal is igazolták egész éves jó teljesítményüket, és 8–1-re megnyerték az összecsapást.

Az utolsó, 30. fordulóban még egy hasonló, tét nélküli mérkőzésre készülhetett a Hegyvidék a BRSC gárdája ellen. Az őszi 3–0 után vendégként sem úszta meg a vereséget a BRSC: ez alkalommal 4–0 (1–0) arányban veszített.

A szezonzárón a következő összeállításban lépett pályára a HSE: Garam – Dajka (Mesterházy), Vaczula, Fisi, Csucsi (Marosvári) – Bereznai, Erőss, Soulavy (Kiszljakov), Dina (Kukorelli) – Novoszádi (Csiky) – Varga Cs. A gólokat Bereznai (2), Kiszljakov és Kukorelli szerezte.