A 2014. évi önkormányzati választás eredménye

Közlemény a polgármesterek, a helyi önkormányzati képviselők, valamint a települési nemzetiségi önkormányzati képviselők 2014. évi választásának Budapest XII. kerületi eredményéről.

 

1. A polgármesterek 2014. évi választásának Budapest XII. kerületi eredménye szerint a megválasztott polgármester a Fidesz-Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt jelölő szervezet által ajánlott Pokorni Zoltán.

 

2. A helyi önkormányzati képviselők 2014. évi választásának Budapest XII. kerület egyéni választókerületi eredménye szerint a megválasztott képviselők választókerületenként az alábbiak:

1. Dr. Harmos Andrea FIDESZ-Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt

2. Dr. Bernyák Adrienn FIDESZ-Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt

3. Dr. Péczely Attila FIDESZ-Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt

4. Sikota Krisztina FIDESZ-Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt

5. Menyhárt Éva FIDESZ-Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt

6. Mikó Gergely FIDESZ-Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt

7. Fonti Krisztina FIDESZ-Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt

8. Kovács Lajos FIDESZ-Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt

9. Dr. Gidófalvy Dénes FIDESZ-Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt

10. Dr. Felső Gábor FIDESZ-Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt

11. Dr. Péchy László FIDESZ-Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt

12. Dr. Váczi János FIDESZ-Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt

 

3. A helyi önkormányzati képviselők 2014. évi választásának a Budapest XII. kerületi kompenzációs listás választás eredménye szerint a megválasztott képviselők az alábbiak:

1. Hajdu Mária Lehet Más a Politika

2. Kerék-Bárczy Szabolcs Demokratikus Koalíció

3. Dr. Komáromi Zoltán Pál Együtt – A Korszakváltók Pártja, Párbeszéd Magyarországért Párt

4. Martinez Gábor Jobbik Magyarországért Mozgalom

5. Tüttő Kata Zsuzsanna Magyar Szocialista Párt

 

4. A települési nemzetiségi önkormányzati képviselők 2014. évi választásának eredménye szerint a megválasztott képviselők nemzetiségenként az alábbiak:

 

Német nemzetiség:

1. Gaál Tímea Észak-magyarországi Német Önkormányzatok Szövetsége Egyesület

2. Kövesdiné Martin Nóra Észak-magyarországi Német Önkormányzatok Szövetsége Egyesület

3. Meskó Gyula Észak-magyarországi Német Önkormányzatok Szövetsége Egyesület

 

Örmény nemzetiség:

1. Béres László Attila Erdélyi Örmény Gyökerek Kulturális Egyesület

2. Hegedűs Annamária Erdélyi Örmény Gyökerek Kulturális Egyesület

3. Ispánkiné Somlyai Katalin Erdélyi Örmény Gyökerek Kulturális Egyesület

 

Szerb nemzetiség:

1. Dr. Lásztity Borivoj Srpski Forum Egyesület

2. Dr. Lásztity Dömötör Srpski Forum Egyesület

3. Dr. Lásztityné Dr. Kiss Anna Srpski Forum Egyesület

 

Román nemzetiség:

1. Fazakas Ágnes Budapesti Román Egyesület

2. Fazakas Sándor Budapesti Román Egyesület

3. Szemán Anna Éva Budapesti Román Egyesület

 

Roma nemzetiség:

1. Lakatos Józsefné Magyaroszági Összefogás Roma Rom Szervezet

2. Raffa Aranka Magyaroszági Összefogás Roma Rom Szervezet

3. Rupa Brigitta Magyaroszági Összefogás Roma Rom Szervezet

 

Görög nemzetiség:

1. Kluka Katalin Magyarországi Görögök Kulturális Egyesület, a Görög Ifjúsági Egyesület, a „Kariatidák” Görög–Magyar Nők Kulturális Egyesülete, valamint a Helidonaki Görög Hagyományőrző Egyesület

2. Kökény Konstantin Magyarországi Görögök Kulturális Egyesület, a Görög Ifjúsági Egyesület, a „Kariatidák” Görög–Magyar Nők Kulturális Egyesülete, valamint a Helidonaki Görög Hagyományőrző Egyesület

3. Papageorgiu Szteliosz Hellasz Görög–Magyar Kulturális (Közhasznú) Egyesület

 

Horvát nemzetiség

1. Gyurity István Magyarországi Horvátok Szövetsége

2. Mándity Marianna Magyarországi Horvátok Szövetsége

3. Szabó Jenőné Magyarországi Horvátok Szövetsége

 

Lengyel nemzetiség

1. Janiec-Nyitrai Agnieszka Joanna Magyaroszági Bem József Lengyel Kulturális Egyesület

2. Nyitrai Zoltán Magyaroszági Bem József Lengyel Kulturális Egyesület

3. Pietka Piotr Magyaroszági Bem József Lengyel Kulturális Egyesület

 

Szlovák nemzetiség

1. Hrivnák Mihály a Magyarországi Szlovák Szervezetek Uniója-Szövetsége, valamint a Magyarországi Szlovákok Szövetsége Közhasznú Szervezet

2. Karkalik János a Magyarországi Szlovák Szervezetek Uniója-Szövetsége, valamint a Magyarországi Szlovákok Szövetsége Közhasznú Szervezet

3. Dr. Zsolnai János a Magyarországi Szlovák Szervezetek Uniója-Szövetsége, valamint a Magyarországi Szlovákok Szövetsége Közhasznú Szervezet

 

Az eredmények jogerősek.

Gottfriedné dr. Tusor Gabriella sk.

a Helyi Választási Iroda vezetője