Tovább a tartalomhoz Tovább a lábléchez

Sírollerezők versenyeztek a Normafánál

Közel százan indultak a VIII. Normafa Síroller Kupán, amelyet a szokásoknak megfelelően a Vasas SC Sí Szakosztálya, a Magyar Sí Szövetség és a Normafa Park közösen rendezett meg a Jánoshegyi út felső szakaszán. Valójában nem is egy, hanem két versenyt, ugyanis a 2007 után született igazolt sportolók az ötödik alkalommal meghirdetett Síroller Magyar Kupára is benevezhettek.

A síroller nem más, mint a sífutás nyári változata, amely ma már nemcsak arra jó, hogy segítse a sífutók szezonon kívüli felkészülését, hanem önálló sportággá nőtte ki magát. Magyarországon évtizedes hagyományai vannak, az 1986-ban megalakuló nemzetközi szakági szövetségnek – amely később beolvadt a Nemzetközi Sí Szövetségbe – a magyarok is az alapítói voltak.

Azóta világszerte egyre népszerűbb a sportág. Az első világbajnokság helyszíne 2000-ben Hollandia volt, a nagy versenyeknek pedig se szeri, se száma. Ezeken rendre jól szerepelnek a magyar sírollerezők.Sirollerezok_versenyeztek1

Erről is beszélt a VIII. Normafa Síroller Kupa alkalmából Holló Miklós, aki elmondta, hogy a 70-es években a junioroknak, az ifiknek és a mastereknek világbajnokságot, ezzel párhuzamosan a felnőtteknek világkupát rendezett Magyarország. A pálya természetesen a Normafát is érintette. „Sajnos a környező országokkal ellentétben nekünk nincs kiépített sírollerpályánk, ezért is annyira fontos a Normafa, ahol jó körülmények várják a sportolókat” – tette hozzá a Vasas SC Sí Szakosztályának vezetőedzője.

A Jánoshegyi út felső szakasza a kiváló útminőségnek és a korlátozott autóforgalomnak köszönhetően a hét minden napján lehetőséget nyújt a kis kerekes sportok űzésére – emelte ki Mikó Gergely, a Normafa Park Fenntartó és Üzemeltető Intézmény igazgatója.Sirollerezok_versenyeztek2

„A Normafa Síroller Kupa volt az első verseny, amit a Normafa Park rendezett. Ez is egy olyan program, ami a mozgást, a sportolást népszerűsíti, nekünk pedig az a dolgunk, hogy minél több lehetőséget biztosítsunk erre. Szeretnénk, hogy a Normafa ismét a téli sportok paradicsoma legyen. Már most is sokan jönnek a nyári sípályánkra, és vesznek részt a sí- vagy éppen a snowboardtanfolyamokon. Télen pedig megnyílik az egész szezonban használható szánkópálya az Anna-rétnél és a sífutópálya a Szaniszló-réten” – sorolta a Magyar Síszövetség elnökségébe beválasztott Mikó Gergely, azt is megemlítve, hogy a szövetség nyitott az amatőrök felé és a nyári sportolási lehetőségek irányába is. Ennek egyik első eredménye az október 8-i nagyszabású családi nap a Normafánál, amelyen a síugrástól a lézeres biatlonig számos téli sport nyári változatát ki lehet majd próbálni.Sirollerezok_versenyeztek3

A mostani versenyen a mastertől a gyerekig tíz korcsoportban értékelték a versenyzőket a szervezők, a felnőttek 2, a kisebbek 1,6 kilométert tettek meg. Köztük volt a 2007-ben született Nádudvari Julcsi is, aki a koronavírus-járvány idején tanult meg görkorcsolyázni, mert ez volt az egyetlen sportág, amit szabadtéren is nyugodtan űzhetett. A Pannonia Sacra iskola diákja azóta már versenyeken indul, és akkor sem bánatos, ha épp nem nyer – egyszerűen azért, mert szeret görkorizni.

Bozóki Laurának a mostani már a hatodik Normafa-versenye volt, mint fogalmazott, ezeken mindig ott akar lenni. „Eleinte görkorcsolyával indultam – mondta a biatlon és a sífutó korosztályos válogatottak tagja –, aztán sírollert kötöttem, de mind a kettővel ugyanolyan jó volt versenyezni. Ezért is jövök ide annyira szívesen.”Sirollerezok_versenyeztek4